Jenerik Domain Nasıl Olur | Mersin Sohbet, Mersin Chat, Sohbet, Chat

Www.MersinSohbet.Net Sohbet Chat Odaları Hoşgeldiniz

Jenerik Domain Nasıl Olur

Domain tüccarları daha doğrusu domain piyasasını yakından takip eden son zamandaki Türkiye’nin en iyi önde gelen Forum sitelerin de ve bedava blogger hizmeti veren bir çok bloglar da gördüğüm kadarıyla webmaste işiyle uğraşan insanlar kaliteli ve jenerik keyword(s) domainler aramaktadırlar.

Peki jenerik domain nedir? diye soracak olursanız ilkin bunun açıklamasını örnekler vererek yapayım.

Örnek vermek gerekirse Domain kelime yönden hem jenerik hem de aynı anda keywords niteliği taşımaktadır. Domainler bu jenerik değildir. Başka bir örnek Fanta kelimesi de jenerik bir isimdir.

Peki neden jenerik ve keywords domainler önemlidir diye soracak olursanız. Google arama motorunda arama yapılınca daha ziyaretci trafiği yönden ve google arama motorunda ön sayfalarda butür domainler daha çabuk çıkmakta, ve daha çok gözde olan domainlerdir.

Jenerik ve keywords kısa 3 harf , 4 harfli domainler akılda kalıcı ve kısao ldukları için genelikle butür domainler piyasada yüksek rakamlarla satılmaktadır.

Domain firmalari olarak tavsiye edebileceğimiz belli başlı firmaları sıralarken snapnames, pool, namaesilo, godaddy ve whois gibi popüler Dünyaca ünlü domainlerledir. Türkiye de ise ihs, natro ve isimtescil gibi firmalar boy göstermetekdir.

Webmaster web işleriyle uğraşan kişiler genellikle domain alırken akılda kalıcı kısa ve jenerik domain olmasına çok dikkat ederler. Jenerik niteliğindeki domainler seocularin ilk sırada tercih ettikleri isimlerdir.  Türkiye’de son zaman da en iyi  domain hizmeti satış yöndne hizmet veren forumlar olarak r10 forum ve wmaraci ircforumlari ve  2013 yılında sektörel yönden bu işi ciddi bir şekil de domain alım satım ve açık artırma gibi işlemleri gerçekleştiren Türkiye’nin en iyi sitesi bana göre şuan alanadlari.com sitesidir. Böle Türk yapımı ve Türkler’e ait siteler görünce gururlanmamak elden değil. Umarım butür faaliyet veren faydalı sitelerin sayısı artar, yabancıları takip edeceğimize onlar bizi takip etmiş olur. Yazımı sona kadar okuyan siz değerli webmaster arkadaşlara Tşk. ederim.

domain

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Jenerik Domain Nasıl Olur Yorumlar

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Jenerik Domain Nasıl Olur Etiket

Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorları üzerinde Chat | Sohbet | Sohbet Odaları | Mersin Sohbet | Mersin Chat gibi kelimeler başta olmak üzere öncü durumdayız ve sohbet servislerini layığıyla kullanıcılarımıza sağlıyoruz.

Mersin Sohbet | Mersin Chat

Mersin Sohbet Siteleri