Boga Burcu | Mersin Sohbet, Mersin Chat, Sohbet, Chat

Www.MersinSohbet.Net Sohbet Chat Odaları Hoşgeldiniz

Boga Burcu

Boga Burcu Günlük Boga burcu ve özellikleri.

Boğa Burcu – 20 Nisan – 20 Mayıs

Boğalar hedefleri doğrultusunda ilerlerken, tüm dikkatlerini toplayabilme yeteneklerinin yanında maddecilikleri ile tanınırlar. SAHİP olma onların yaşam gerçekleridir.   Bireysel ilişkiler konusunda son derece güvenilir olan Boğa’lar, insanlara yardım etmekten hoşlanırlar. Yaşamları boyunca güven ararlar ve bu yüzden kendilerini kolay kolay riske atmazlar. Amaçladıkları işler konusunda gösterdikleri sabır, bazen diğer kişileri çatlatacak boyutlarda olabilir.   Bütün bunlara rağmen çevresi tarafından aranılan, sıcakkanlı insanlardır. Sürekli somut konularla uğraşmayı severler, doğada bulunan olaylardan örneklemelerle işlerini başarılı bir şekilde yürütürler.   Bu yüzden ruhsal olarak da doyumlu kişilerdir. Olayları organize ederlerken rahatlıklarını gözetirler ve kendilerinin zevklerine uygun olmasına önem verirler. Yaşamdaki isteklerini elde ettikleri zaman, hiçbir koşul onları başka yönlere çekemez. Parayı rahata ulaşmak için bir araç olarak görürler.

GÜZELLİK VE SANAT TUTKUSU: Güzeli güzel olmayandan, sanatı sanat olmayandan ayırabilme yeteneği; zevklilik, doğa sevgisi musiki  sevgisi.   TERTİP, DÜZEN, DİSİPLİN, SİSTEMATİK: Hayatının her aşamasını planlama, evde disiplin, yeme içme uyuma saatlerinde düzen,işe  gelip gitme saatlerinde dikkat.   MADDECİLİK: Mal ve paraya düşkünlük, biriktirme hırsı, sahiplenme, cimrilik, karşılığın fazlasıyla almaya çalışacağı bir iş  için kılını kıpırdatmama.   SABIRLI, SAKİN VE İHTİYATLI OLMA: Acele ve telaşlı davranmama, sükuneti koruma, riske girmeme, katlanabilme, damarına basılırsa  saldırganlık.   SAHİPLENMEYE DAYALI KISKANÇLIK: Eşi, çocukları ve arkadaşları dahil eline geçirdiği herşeyi sahiplenme, bunları aşırı kıskanma,  başkasına ilgi gösterilmesine dayanamama, sahip olduklarıyla övünme ve başkalarını kıskandırma.   İNATÇILIK, AZİMLİLİK: Doğru bildiği yoldan dönmeme, ağır ve emin adımlarla başarıya ulaşmak için çalışma, hedefe ulaşabileceği  inancını kaybetmeme.   GÜVENİLİRLİK, SADAKAT, VEFA: Sıkı dostluk,acımasız düşmanlık, evine bağlılık, dürüstlük.   MUHAFAZAKARLIK: Kurallara aşırı bağlılık;sabit fikirlilik, yeniliklere ve başkalarının düşüncesine kapalı olma.   GÜÇLÜLÜK, DAYANIKLILIK: Güçlüklerden yıkılmama, kolay hastalanmama, hedefe ulaşabilmek için yorulmadan çalışabilme, alkole  karşı dayanıksız bünye.   ZEVKE DÜŞKÜNLÜK: Oburluk derecesinde yeme içme meyli, gezmeye ve eğlenmeye düşkünlük, cinsel arzular, beğenilme ve sevilme  tutkusu.  www.mersinsohbet.net

DOĞARKEN   Bütün haşmatiyle ilkbahar. Yeryüzünün yeşili, gökyüzünün maviye dolduğu günler. Seyretmeye doyum olmayan doğa manzaraları. Bitkiler toprağa kök salar. Ağaçlarda, çiçeklerin dibinde meyveler belirir. Göçmen kuşları dönmeye, kurbağalar seslerini yükseltmeye başlar. ”ben her bahar yeniden aşık olurum…” denilen günlerdir bu günler; saf, şuh ve sevdalı bir köylü kızıdır; çiçekler onun gülüşündens erpilen parlak renklerdir sanki. O günlerde bşr bebek doğar. Kızsa alımlı, erkekse toramandır. İnatçı e mücadeledi bir bebek. Sessiz ve sakindir, fazla ağlayıp sızlamaz ama isteklerini de bir şekilde yerine getirtir. Bazen hüzünlü tavrıyla, bazen akan gözyaşlarıyla, bazende cilveli halleriyle.

BÜYÜRKEN   Kaprisli, dediğim dedik, isteklerinş zorla yerine getirtmeye çalışan bir çocuk.  Oyuncaklarını ve evini sahiplenir. Oyuncağını paylaşmayı sevmez, ya kavga eder, yada ağlar. Onunla misafirliğe gitmek, seyahata çıkmak pek akıllıca değildir. Zira alıştığı çevreden ve insanlardan kopunca hırçınlaşacak ve ananızdan emdiğiniz sütü burnunuzdan getirecektir. Yemeğe düşkündür. Onun yiyeceği şey hem gözüne hitap etmeli, hemde lezzetli olmalıdır. Abur cubur yemelerine engel olunmalıdır, aksi halde çabucak şişmanlar. Yatması, kalkması, yemesi, içmesi, ders çalışması düzene sokulursa daha uysal ve uyumlu bir çocuk haline gelecektir.

DÜNYAYA GELİŞ AMACI   Boğa insanı, sanki toprakla bütünleşerek huzur ve sükunu aramak için doğmuş gibidir. Konuşmak ve araştırmak ona göre değildir. O, olabildiğince hareketsiz kalarak toprağı dinlemek, doğal güzellikleri algılamak, doğanın musikisiyle ruhunu dizginleştirmek ister. Ya mutfakta, ya balık tutarken dere kenarında mırıldanır şarkıları. Yada kuş cıvıltılarında, akarsu şırıltısında bulur sükuneti. Yahut sahnede alkışlanırken. Büyük sehirler ona göre değildir. Topraktan uzaklaşmak sinirlerini yıpratır. Ve kaçar ondan, hiç olmazsa ayda üç dört gün.Boğa, beş duyusuyla algılayabildiği şeylere yönelir. O görmeli, dokunmalı, koklamalı, işitmeli ve tat almalıdır.O, maddi olana yönelir ve onunla bütünleşir. Düşünmek ve hayal kurmak onun için anlam ifade etmez. Doğa ile bütünleşerek doğal hale gelmek önemlidir hiç şüphesiz. Ancak doğa ile bütünleşmenin amacı, huzuru aramak değil de doğanın sahibi olmak haline gelirse, tüm güzellikler bol sıfırlı rakamlara, Boğa insanı da gayesini yitirmiş bir muhasebe memuruna dönüşecektir.

HIMBIL   Hain astrologa göre Boğa insanları hımbıl, yani uyuşuk, beceriksiz, ve budala. Görünüşüne bakıpta aldanmış astrologumuz. Onlar, hayatlarını en ince ayrıntısına kadar planlar ve hedef belirlerler. Planladıkalrı hedeflere ulaşmak için ise bıkmadan, usanmadan çalışır ve büyük bir beceriyle basamakları birer ikişer tırmanırlar. Hedefe kilitlenmiş bir Boğa insanı için ”hımbıl” demek,  onu tanımamak olur. Ancak belirli bir makamla, hak ettiklerinden fazla bir parayla ödüllendirilmeyeceklerse, kıllarını kıpırdatmadıkları da doğrudur. Eğer basamakları tırmanan Boğaya, hele biraz dur da, şu işe yardımcı ol derseniz, işte o zaman hımbıllaşacaktır. Zira ulaşmak istediği hedefle ilgisini kuramadığı işi angarya olarak görecektir. Ancak unutmamalıdır ki bu dünya etme bulma dünyasıdır ve yapılacak bir iyilik belkide hedefe daha çabuk ulaşmasına sebep olacaktır.

ÇALIŞMA HAYATI

Güçlü ve dayanıklı fakat biraz yavaş olan Boğa insanı, en ağır işlerde bile çalışmaya elverişlidir. Öncelikli tercihi, kendisinin ve ailesinin ihtiyaçlarını karşılayacak ölçüde para kazanacağı, riski olmayan, çatışma ortamından uzak işlerdir. O, sukunet içinde işini yapmak ve evine gitmek arzusunu duyar. Bu nedenle Boğaya en uygun iş memurluktur. Birileirnin tarafını tutmaktan veya politika yapmaktan da hoşlanmaz. Olabildiğince dürüsttür. İhtiraslarına gem vurabildikleri ölçüde yasal veya helal yoldan kazanmaya çalışırlar. Çok para kazanmak, çok mal edinmek, lüks içinde yaşamak isterler ama Oğlaklar kadar doyumsuz değildirler. Bulundukları duruma ayak uydurmayı bilirler. Onların daha istekli çalışması ilk olarak evlenmelerine, bu suretle sorumluluk altına girmelerine bağlıdır. İkinci olarak ”Borç yiğidin kamçısıdır.” sözüne inanırlar. Borçlanmadan duramazlar. Taksitli satışlar tamda onlara göredir, belkide onlar icat etmişlerdir. Üçüncü olarak işlerinden belli bir düzen olmalı, yaptıkları iş alışkanlık oluturmalıdır. Karmaşık veya değişken işler onları mutsuz eder. Mutsuz bir Boğa ise yerinde eşinmekle yetinecek, bir adım ileri atmayacaktır. Çalışmalarının karşılığını fazlasıyla almaları da şarttır. Bedelini ödemeden, görevinin dışında bir iş yaptırmanız mümkün değildir. Bu nedenle yöneticilerin gözdesi değildirler. Ekip çalışmasında başarıyı yakalamaları zordur. Zira ekip çalışması için fedakarlık ve uyum ön şarttır. Boğa insanları ise, hem değşik ve yeni fikirlere uyum sağlayamazlar, hemde başkalarının işine burnunu sokmazlar, eğer bir başkası yapacaksa kendisinin uğraşmasına gerek olmadığını düşünürler.

Boğa Burcu Fal Yorumu

Bugün evinizle ilgileneceksiniz. Evle ilgili değişiklik yapmanın zamanı geldi. Yaratma gücünüz sayesinde işte büyük başarı elde edebilirsiniz. Size güçlü biri destek olabilir. Para konusuna diyecek yok. Bolluk sürüyor. Sevdiğinizle aranızda ailevi sorunlar olabilir. Ailenizin sözlerini ona nakletmeyin. Bu sorun yaratabilir. Sevdiğiniz yoksa kendinden emin çekici biriyle tanışacaksınız. Spor yapmayı ve diyet uygulamayı ihmal etmeyin.

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Boga Burcu Yorumlar
Boga Burcu Etiket

Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorları üzerinde Chat | Sohbet | Sohbet Odaları | Mersin Sohbet | Mersin Chat gibi kelimeler başta olmak üzere öncü durumdayız ve sohbet servislerini layığıyla kullanıcılarımıza sağlıyoruz.

Mersin Sohbet | Mersin Chat

Mersin Sohbet Siteleri